In oktober herinnerden we u er nog aan dat u tegen 30 november uw opleidingsgegevens moest invullen in de Federal Learning Account. De deadline werd intussen opgeschoven naar 1 april 2025. Aan het verplichte gebruik van de tool verandert voorlopig niets, net zo min als aan het opleidingsrecht en het opleidingsplan.
Werkgevers moeten alle opleidingen, zowel formele als informele, die ze hun werknemers laten volgen sinds dit jaar bijhouden in een speciaal daarvoor ontwikkelde online tool, de Federal Learning Account (FLA). De eerste keer moest dat gebeuren ten laatste op 30 november. Maar die deadline is, onder druk van de werkgeversorganisaties, nu met vier maanden opgeschoven. Daarna moeten de gegevens telkens binnen de maand na afloop van het kwartaal worden ingegeven.
Van afschaffing, waar de werkgeversorganisaties wegens de zware administratieve last eigenlijk op aanstuurden, is voorlopig geen sprake. Ook de Vlaamse regering is nochtans voorstander van het verdwijnen van de FLA. Er werd zelfs al een wetsvoorstel in die zin ingediend, maar tot op heden werd er geen meerderheid gevonden voor een volledige afschaffing.
Dit uitstel ontslaat u dus niet van uw verplichtingen. Aan de individuele opleidingsrechten vanaf 10 werknemers en de verplichte opmaak van een formeel opleidingsplan vanaf 20 werknemers wijzigt niets. Meer nog, wie zijn FLA nog niet invult, is in principe verplicht om de opleidingsgegevens per werknemer bij te houden in een “individuele opleidingsrekening”. Een word-documentje of een excelletje bijvoorbeeld. Deze verplichting geldt voor alle werknemers, ongeacht het aantal werknemers. De kans dat veel werkgevers zich hiermee gaan bezighouden is klein. Er zijn immers geen sancties voorzien voor wie geen individuele opleidingsrekening bijhoudt, evenmin voor wie zijn FLA niet invult.
Lees ook:
Voortaan opleidingsplannen verplicht indienen bij FOD WASO
De Federal Learning Account is online!
Formele en informele opleidingen
Tegen 31 maart moet uw nieuwe opleidingsplan klaar zijn