De federale regering heeft zich vorige week uitgesproken over de gelijkstelling van de tijdelijke werkloosheid van dit jaar voor de vakantie van 2022. Werknemers zullen uiteindelijk ook volgend jaar geen vakantiegeld of vakantiedagen verliezen.
Wie in 2020 tijdelijk werkloos was ten gevolge van de coronacrisis voelde daar dit jaar niets van in zijn vakantiegeld of vakantierechten. Van een gelijkstelling voor de tijdelijke werkloosheid in 2021 was lange tijd geen sprake.
In haar begrotingsbesprekingen besliste de federale regering vorige week alsnog om ook voor volgend jaar een volledige gelijkstelling in te voeren voor zowel het enkelvoudig vakantiegeld, het dubbel vakantiegeld als het aantal vakantiedagen. De gelijkstelling is er deze keer niet enkel voor de tijdelijke werkloosheid corona overmacht, maar ook voor wie werkloos was ten gevolge van de overstromingen tijdens de zomer.
De regering maakt hiervoor 154 miljoen euro vrij. Voor de verdeling van dit geld zullen de sociale partners een voorstel moeten uitwerken. Voor de gelijkstelling van dit jaar verliep dit voor arbeiders en bedienden op een andere manier. Voor arbeiders werd het vakantiegeld volledig betaald door de RJV, voor bedienden diende de werkgever het vakantiegeld te betalen, waarvan een gedeelte via de RSZ werd terugbetaald.