De RSZ besliste op 20 maart om de horeca automatisch uitstel van betalingen toe te kennen en dit tot 15 december 2020.
Het uitstel van betaling heeft betrekking op alle betalingen vanaf 20 maart 2020.
Hieronder vallen:
-
de nog te betalen wijzigingen der bijdragen;
-
de maandelijkse schijven van de lopende minnelijke afbetalingsplannen;
-
het derde voorschot voor het 1e kwartaal (te betalen op 05/04/2020);
-
het saldo van het 1e kwartaal (te betalen op 30/04/2020);
-
het debetbericht jaarlijkse vakantie dat aan de werkgevers wordt verstuurd vanaf 01/04/2020 en vóór 30/04/2020 betaald moet worden;
-
de voorschotten voor het 2e kwartaal (te betalen op 05/05, 05/06 en 05/07/2020);
-
het saldo van het 2e kwartaal (te betalen op 31/07/2020).
Het uitstel van betaling geldt voor alle door de RSZ geïnde bijdragen (werkgeversbijdragen, werknemersbijdragen en bijzondere bijdragen, met inbegrip van de bijdragen Bestaanszekerheid) en loopt tot 15/12/2020.
Voor het goede begrip: de verplichting om de RSZ-aangifte binnen de gestelde termijnen in te dienen, blijft van kracht.
Horeca-ondernemingen die onder de verplichte sluiting vallen hoeven dus niet langer de minnelijke schikking tot afbetaling aan te vragen die de RSZ vorige week voorstelde.
Ondernemingen die niet verplicht moesten sluiten, maar die gesloten zijn omdat ze zelf hebben beslist om volledig te sluiten, kunnen wel een uitstel van betaling bekomen op basis van een verklaring op eer waarvoor het formulier vanaf donderdag 26 maart beschikbaar zal zijn op de portaalsite van de sociale zekerheid.
Lees ook:
Minnelijk afbetalingsplan RSZ